O nás


Jsme dvě kamarádky, porodní asistentky, které se jednoho dne rozhodly vytvořit pro Vás projekt MAMA READY, kterým chceme pomáhat těhotným ženám se lépe zorientovat v pro ně zatím neznámém… v těhotenství. Rády bychom pomohly (objasnit) přiblížit to, jak porod probíhá. Jak se na něj připravit a spolu s vámi prožít tento neopakovatelný zážitek. Nabízíme Vám předporodní kurzy, pomoc s kojením, masáže kojenců a doprovod k porodu.


MAMA READY tým

Radka Imbrová

Bc. Radka Imbrová

Jsem porodní asistentka, laktační poradkyně a hlavně maminka na “mateřské dovolené”. Před porodem jsem pracovala jako porodní asistentka v porodnici ve Slaném. Předtím jsem pomáhala na svět miminkům v podolské porodnici, kde jsem na porodním sále sbírala porody ke státnicím. V rámci odborné praxe jsem vyzkoušela i jiná oddělení.

Dále jsem také brigádně pracovala jako nižší zdravotnický personál v porodnici U Apolináře.
Nyní jsem na mateřské “dovolené” …no není to zrovna šťastná formulace …dovolená to tedy fakt není.

Nepamatuju si, kdy jsem se naposledy vlastně vyspala C E L O U noc…tedy vlastně VÍM!! Bylo to 13.12! Přestože den na to se mi život převrátil naruby a vstoupil do něj ten malý človíček… moje dcera. I když je maminkování náročná disciplína, která každým dnem přináší nové překážky, tak je to to nejkrásnější období v životě ženy. Dítě člověka naučí spoustu věcí. Mě moje dcera naučila větší trpělivosti, odvaze, efektivnějšímu plánování a vykonávání činnosti. Vystoupila jsem ze své komfortní zóny a začala zvládat a dělat mnohem více věcí než jako svobodná bezdětná.

Takže i DÍKY mé dceři Stele vzniklo MAMAREADY.

Začala jsem nově nátáčet i podcasty (MAMA on AIR) o těhotenství, porodu , kojení a mateřství z pohledu osobního i profestního.

Podcasty můžete sledovat zde a nebo na instagramu: @mamaonair_cz

Romana Oplová

Mgr. Romana Oplová

Jsem porodní asistentka a instruktorka kojeneckých masáži mezinárodní organizace IAIM, kdy působím převážně ve Středočeském kraji a v Praze. Při studiu porodní asistence jsem pomáhala na svět miminkům v podolské porodnici. Absolvovala jsem zde praxi i na jiných odděleních jako je třeba šestinedělí a dále také na odděleních v porodnici U Apolináře. Po ukončení studia jsem se vydala ještě za studiem v oboru wellness specialista. Nicméně mi práce porodní asistentky začala chybět a vrátila jsem se k ní.

Nyní pracuji v neratovické porodnici v ambulantním provozu. Ráda pracuji s nastávajícími maminkami a dětmi. Moje práce mě naplňuje a dává mi smysl…proto jsme se také s Radkou pustily do tohoto projektu….

Myšlenka vytvořit něco takového nás napadla již při našich společných studiích, ale největším impulsem to zrealizovat, byl okamžik, kdy se Ráďa stala maminkou a narodila se jí Stelinka (viz. foto)
To nás nakoplo se tomu věnovat, jak to jen půjde, protože teď už to známe i z té druhé stránky (minimálně jedna z nás).


Naše certifikáty

IAM Certificate
Laktační poradkyně - certifikát
20200329_171914-page-001
20200329_172003-page-001
IAM Certificate Laktační poradkyně - certifikát 20200329_171914-page-001 20200329_172003-page-001