Poznejte mama ready

O MNĚ

WhatsApp-Image-2021-01-07-at-18.44.00.jpeg

Jmenuji se Romana Černostová (rozená Oplová) a od střední školy se pohybuji ve zdravotnictví. 

Nejprve jsem vystudovala obor laboratorní asistentka a následně jsem pracovala v cytogenetické laboratoři. Při hodnocení laboratorních vzorků mi ovšem chyběl kontakt s lidmi. Rozhodla jsem se proto rozšířit si své vzdělání a vybrala si obor porodní asistentka, jelikož je to profese, při které mohu pomáhat tam, kde je to potřeba a vždy získám pocit naplnění, když vidím, že maminka i její miminko jsou šťastné. 

Již při studiu jsem měla možnost získat praxi v několika velkých pražských porodnicích, kde jsem zjistila, že správná informovanost maminek může pomoci nejen při průběhu porodu, ale i v šestinedělí a následné péči o miminko. Po skončení studia jsem nastoupila jako porodní asistentka ve středočeské porodnici, kde působím dodnes. Správnou informovanost maminek považuji za klíčovou a proto jsem se rozhodla, že jim budu předávat své nabyté zkušenosti i mimo porodnici.  

Má práce mě naplňuje a dává mi smysl. Právě proto vznikl projekt Mama Ready, kterým bych ráda pomohla co nejvíce maminkám a jejich miminkům. Maminky se na mě nejčastěji obrací s žádostmi o laktační poradenství. Nicméně dále se s maminkami setkávám i při unikátním konceptu masáží miminek, které se postupem času stávají stále žádanější. 

Své zkušenosti a rady maminkám předávám nejčastěji u nich doma – tak, aby se cítili co nejkomfortněji. Veškeré nasbírané zkušenosti tak mohou okamžitě aplikovat v prostředí, které je jim známé a cítí se v něm dobře. Ke každé mamince přistupuji individuálně. Nejčastěji využívám standardních a osvědčených metod. Drobné rady, které nutně nevyžadují osobní návštěvu ráda předám prostřednictvím telefonu či videohovoru. Mimo to můžete sledovat blog a sociální sítě Mama Ready, kam pravidelně přispívám a píši různé články. Mezi další služby, které svým klientkám nabízím, patří pořádání individuálních předporodních kurzů. Dále se věnuji tejpování v těhotenství i po porodu. Působím převážně ve Středočeském kraji, Ústeckém kraji a v Praze.

JAKÉ JSOU MÉ SLUŽBY?

7.png

LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ

Kojení je přirozené, ale není to samozřejmost. Může se stát, že v začátcích budete potřebovat s kojením pomoci a právě proto Vám nabízím služby laktačního poradenství.

7-1.png

MASÁŽE KOJENCŮ

Masáže kojenců IAIM jsou unikátní koncept kojenecké masáže, který pomáhá k navázání a prohlubování vztahu mezi miminkem a rodičem (popřípadě jinou velmi blízkou osobou dítěte) pomocí pečujícího doteku. Masáž pozitivně přispívá k blahu a rozvoji dítěte.

7-1-1-1.png

TEJPOVÁNÍ

Kinesiotaping, tejpování, taping či tejpování – je stále oblíbenější terapeutická metoda. Jedná se o metodu, kdy se speciální elastické pásky s pružností odpovídající lidské kůži aplikují (lepí) na problematická místa na lidském těle.